دوشنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۸:۳۸

بررسی رمان"بادبادک باز" در خانه اندیشمندان علوم انسانی

سلسله نشست‌های بررسی ادبیات آسیا این ماه به خالد حسینی، نویسنده افغانی‌الاصل اختصاص دارد. مفاهیم آثار او نژدپرستی، فداکاری، صلح و شهامت در قالب مسائل قومی و انسانی است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست بازخوانی و بررسی رمان "بادبادک‌باز" نوشته خالد حسینی برگزار می‌شود. این جلسات ماهانه است و هربار به معرفی و بررسی یک نویسنده بین‌المللی اختصاص دارد.

حسینی متولد افغانستان است ولی به دلیل دیپلمات بودن پدرش کودکی خود را در فرانسه و نوجوانی را در آمریکا گذرانده است. خالد حسینی از کودکی با شعرای فارسی زبان مانند حافظ، خیام و مولانا ارتباط خاصی برقرار کرده است و هنوز نیز دیوان حافظ را کتاب مورد علاقه‌اش می‌داند. او با به کارگیری تصاویر روشنی که از زندگی در افغانستان داشته و با پرورش شخصیت‌های واقعی دست به نوشتن زده است و توانسته به خوبی به مفاهیمی همچون نژادپرستی، فداکاری، صلح و شهامت در قالب مسائل قومی و انسانی بیان کند.

این نشست با حضور احسان عسکریان، فرید بنکدار و راحله فاضلی پنجشنبه 25 آبان ساعت 15 در خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان نجات الهی، نبش خیابان ورشو برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید