دوشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۷:۲۰

برپایی یادبود آل احمد چهل و هشت سال پس از درگذشت

همزمان با چهل هشتمین سالروز درگذشت جلال آل احمد، مراسم بزرگداشت این نویسنده نامدار معاصر با یادی از سیمین دانشور بانوی ادبیات داستانی ایران و شمس آل احمد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این برنامه شخصیت های فرهنگی چون نعمت احمدی، حسین ایمانی جاجرمی، سیمین پناهی فرد، محمدحسین دانایی، فرزاد رستمی فر، مجتبی گلستانی و جمیله موسوی به سخنرانی می پردازند.
همچنین پخش قسمت هایی از مستند ساخته شده توسط پریسا عشقی و فایل صوتی تازه یاب با صدای جلال آل احمد از دیگر بخش های این برنامه است.
این برنامه با حضور محمدرضا کایینی(کارشناس مجری) به بهانه سالروز درگذشت جلال آل احمد با همکاری انجمن دوستداران سیمین و جلال در فرهنگسرای شفق برگزار می شود.
جلال آل احمد در غروب روز هجدهم شهریورماه سال ۱۳۴۸ در اسالم گیلان درگذشت، وی از جمله نویسندگان ایرانی بود که به مسایل اجتماعی نیز توجهی خاص داشت و در داستان‌هایش دغدغه‌ها و رنج‌های مردم کوچه و بازار را بازگو می‌کرد و از جمله آثار این نویسنده شهیر معاصر کشورمان می توان به خسی در میقات، نون و القلم، مدیر مدرسه و .... اشاره کرد.
حضور مخاطبان در برنامه یاد شده آزاد است و علاقه مندان جهت حضور می توانند به فرهنگسرای شفق واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، خیابان۲۱ بوستان شفق مراجعه نمایند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید