شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۳۶

نقد و بررسی کتاب «فراسوی هگل و نیچه» برگزار می‌شود

نشست نقد و بررسی کتاب «فراسوی هگل و نیچه» روز سه‌شنبه ۲۴ مرداد در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست نقد و بررسی کتاب «فراسوی هگل و نیچه» در قالب نشست هفتگی شهر کتاب، روز سه شنبه ۲۴ مرداد در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.
کتاب «فراسوی هگل و نیچه، فلسفه فرهنگ و طبیعت» نوشته‌ی الیوت ل. ژورست به تازگی با ترجمه خسرو طالب‌زاده توسط نشر مرکز منتشر شده که به بررسی و تحلیل مواضع هگل و نیچه در فلسفه، فرهنگ و فاعلیت می‌پردازد و دیدگاه‌های این دو فیلسوف را در پیوند منسجم فلسفه با فرهنگ بیان می‌کند.
سوالاتی که در نشست بررسی این کتاب مطرح می شوند، حول و حوش این مسائل خواهند بود؛ آیا مدرنیته در خور نجات یافتن است، آن‌گونه که هگل باور داشت، یا باید از آن قطع امید کرد آن‌گونه که نیچه ادعا می‌کرد؟ هگلی‌ها مدرنتیه را مساله‌برانگیز و ظالمانه می‌دانند اما نه ناامیدکننده، نیچه‌ای‌ها مایل‌اند آن را آشفته و بیمارگونه تلقی کنند و لذا پدیدآورنده‌ شبح پسامدرن.
نشست هفتگی شهر کتاب روز سه‌شنبه ۲۴ مرداد از ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «فراسوی هگل و نیچه» اختصاص دارد که با حضور محمدمهدی اردبیلی، سیدمسعود حسینی و خسرو طالب‌زاده در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید