سه شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۷

رونمایی از تازه ‌ترین اثر شیوا مقانلو

مراسم رونمایی و جشن امضای کتاب «فانوس دریایی» اثر شیوا مقانلو برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم جشن امضای کتاب «فانوس دریایی» از تازه‌ترین تالیفات شیوا مقانلو که به تازگی از سوی نشر چشمه منتشر شده است برگزار می‌شود.
وی درباره این کتاب پیش از این به مهر گفته بود: حدود ۳ سال قبل من صاحب یک ستون هفتگی ۳۰۰ تا۴۰۰ کلمه‌ای در روزنامه اعتماد بودم که در آن از دردهای روزمره انسان‌ها می‌نوشتم. این نوشته‌ها دردهای روزمره ما را که از فرط عینی بودن و نزدیک بودن به آن‌ها حتی احساسشان نمی‌کردیم را شامل می‌شد. سعی من این بود در این یادداشت کوتاه و در سه پاراگراف به سوالی تازه و نگاهی تازه به آن پدیده برسم. این یادداشت‌ها پس از ۳۷ هفته انتشار، از طرف من ویرایش شده و ادیت داستانی پیدا کرد که در این کتاب می‌آید.
به گفته مقانلو سبک نوشتاری وی در فانوس دریایی به چیزی که در غرب به آن «مموریال» می‌گویند نزدیک است با این تفاوت که در غرب یادداشت‌ها روشن‌تر از یادداشت‌های من نوعی نوشته شده و خود زندگی راوی را شامل می‌شود در حالی که فانوس دریایی نه یک متن بیوگرافیک که تلاشی برای کشف یک زبان شخصی برای بیان تجربات من بوده و هست.
در مراسم رونمایی از این کتاب، در کنار نویسنده، یوریک کریم مسیحی به سخنرانی خواهند پرداخت و جمعی از عکاسانی که تصاویرشان به همراه متن نویسنده در این کتاب منتشر شده است نیز حضور خواهند داشت.
این مراسم روز جمعه ۳۰ تیر از ساعت ۱۸ در فروشگاه نشر چشمه پریس واقع در خیابان پاسداران نبش گلستان یکم مرکز خرید پریس برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید