دوشنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۸

نوزدهمین جلسه بازخوانی ادبیات ملل در هشت بهشت / عقاید یک دلقک اثر هاینریش بل

نوزدهمین جلسه بازخوانی کتاب از سلسله نشست های بازخوانی ادبیات ملل به کتاب " عقاید یک دلقک " اثر هاینریش بل اختصاص یافت.

"عقاید یک دلقک " يكي از تاثيرگذارترين رمان هاي قرن بيستم است. اين كتاب كه در مخالفت با اوضاع سياسي و كليساي محافظه كار آن زمان نوشته شده، انتقاد بل از كليسا نه تنها بي سابقه نيست كه بسيارهم عميق است. هاينريش بل معتقد است كه كليسا در سده گذشته به مردم آلمان خيانت كرده و با سكوت خود در برابر اعمال غير انساني هيتلر، عملاً از او حمايت كرده است. اين داستان در زمان انتشارش با انتقاد هاي بسياري مواجه شد اما با گذشت زمان اهميتي تاريخي پيدا كرد.
" عقايد يك دلقك " اثري است كه در آن، بازتاب تنهايي و پوچي انسان مدرن در اوج خويش بوده و روانكاوي مشكلات روشنفكر و هنرمند جهان مدرن را به صورت كاملاً زيرپوستي مورد توجه قرار داده است. بل در اين رمان با لحن خطابي خويش، دنيا را هدف مي گيرد و در واقع بدين بهانه مخاطب را مورد نقد و خطاب قرار مي دهد. كاري كه در بسياري از آثار محتواگراي قرن بيستم شاهد آن هستيم..
این اثر روز پنجشنبه 22 تیر ماه ساعت 15:30 در کتابخانه هشت بهشت بازخوانی می شود. علاقمندان می توانند حضور خود را از طریق شماره تماس 5-77680091 داخلی 151 ، و یا تلگرام https://telegram.me/lib8behesht1 اعلام کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید