سه شنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۱۳

جلسه نقد و بررسی "وقتی بابا م کوچک بود" با حضور ناشر و نویسنده در کتابخانه هشت بهشت


شنبه 26 دی ماه کتاب وقتی بابام کوچک بود با حضور نویسنده و ناشر کتاب در کتابخانه هشت بهشت نقد می شود.

در این جلسه نقد و بررسی، علی احمدی مولف کتاب و دکتر زهره حسین زادگان ناشر حضور دارند.

وقتی چهره ی اخموی پدر و مادرها را می بینیم، یا وقتی با «نه» های قاطع آنان در برابر خواسته های بچه ها رو به رو می شویم، وقتی آن ها در برابر بازیگوشی ها و شیطنت ها بچه ها موضع می گیرند و مدام درس اخلاق به گوش ها می خوانند و تمام هدف شان این است که بچه هایی آداب دان داشته باشند این سوال پیش می آید که آیا این مروّجان تربیت و آداب هرگز کودک بوده اند؟
تصور چهره ی کودکی شان سخت است مگر به مدد آلبوم ها ی عکس یادگاری؛ که باز هم این چهره ی اخمو با آن بچه ی تخس توی عکس هم خوانی ندارد. همه ی این مقدمه را گفتم تا کتاب «وقتی بابام کوچک بود» را معرفی کنم. کتابی با 12 داستان بسیار کوتاه که مجموعه ای از شیطنت های کودکی یک پدر به روایت پسرش است. شیطنت های پدر وقتی کوچک بود منجر به خرابکاری ها و وقایعی می شود که هر کودکی از تصور آن می خندد و هر بزرگسالی آن را تقبیح می کند. شاید بشود گفت قصه های این مجموعه همدستی نویسنده با کودکان است در افشای اسرار کودکی های پدران سخت گیر و قانونمند که تاب شیطنت پسرانشان را نمی آورند و گاهی خدای ناکرده به تنبیه هم متوسل می شوند. با قصه های این کتاب که ساده هستند می توان به دوران کودکی و آرزوهای آن دوران فقط برای لحظه ای سفر کرد.

نقد کتاب "وقتی بابا م کوچک بود" در محل کتابخانه هشت بهشت واقع در مجتمع فرهنگی مذهبی امام رضا (ع) به آدرس خیابان انقلاب، نبش خیابان شهید نامجو از ساعت 10 تا12برگزار می شود و علاقه مندان جهت حضور در برنامه ها میتوانند از طریق وب سایت کتابخانه اطلاعات لازم را کسب نمایند.

زمان آخرین ویرایش: پنج شنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۲۱

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید