سه شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۶ ۱۷:۵۷

کیمیاگر / کتابی برای کشف درس های مهم زندگی

رمان کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو، نویسنده مشهور برزیلی ، از رمان‌های بسیار پرفروش دهه پایانی قرن بیستم جهان است. این کتاب در بیش از ۱۵۰ کشور دنیا انتشار و به بیش از ۵۲ زبان ترجمه شده است.
ماجراجویی شخصیت داستان با دیدن رویای پیدا کردن گنج در کشوری در دور دست‌ها رقم می‌خورد. او با به دنبال کردن رویای خود با ماجراها و خطرات بسیاری مواجه می‌شود و قدم به سرزمین ناشناخته و فرسنگ‌ها دور از زادگاهش می‌گذارد و در مسیر این سفر با فرد کیمیاگری آشنا می‌شود که وی را برای رسیدن به هدفش بسیار راهنمایی و کمک می‌کند. سانتیاگو یا همان شخصیت اصلی داستان کیمیاگر همانند اکثر داستان‌های عرفانی برای رسیدن به هدف و مراد خود باید مراحل بسیاری را پشت سر بگذارد.

 

در متن کتاب می خوانیم:

  • وقتی از درون وجودتان چیزی را میخواهید، تمام دنیا دست در دست هم میدهد تا خواسته ات را برآورده کند
  • گاهی اوقات بهتر است که آدم با گوسفندها زندگی کنند که لال هستند و فقط دنبال آب و علف می‌گردند. یا با کتاب ها که داستانهای باورنکردنی تعریف می‌کنند، وقتی آدم دلش می‌خواهد اینجور داستان ها را بشنود. اما وقتی با آدم‌ها حرف می‌زنی، یک چیزهایی به تو می‌گویند که نمی‌دانی چطور به گفت و گو ادامه دهی...
  • هيچ كس نمي تواند از قلبش بگريزد . براي همين بهتر است آن چه را كه مي گويد بشنوي . بدين صورت ، هرگز ضربه اي را دريافت نمي كني كه انتظارش را نداشته باشي .
  • هر کس فکر می‌کند که می‌داند دیگران چگونه باید زندگی کنند، اما هیچکس برای زندگی خود ایده‌ای ندارد.
  • چون در گذشته یا آینده‌ام زندگی نمی‌کنم،‌ پس فقط زمان حال را درمی‌یابم؛ اگر بتوانی همه فکرت را روی زمان حال متمرکز کنی، احساس شادمانی خواهی کرد.
  • اگر آدم همواره همان آدم‌های ثابت را ببیند، احساس می‌کند بخشی از زندگی‌اش را تشکیل می‌دهند. و از آن‌جا که بخشی از زندگی ما می‌شوند، هوس می‌کنند زندگی ما را هم تغییر بدهند. اگر آدم آن‌طور که آن‌ها انتظار دارند عمل نکند، به باد انتقادش می‌گیرند. چون هرکس فکر می‌کند دقیقاً می‌داند ما باید چطور زندگی کنیم. اما هرگز نمی‌دانند چگونه باید زندگی خودشان را بزیند...!
  • گفت: دارم مي روم و ميخواهم بداني که برميگردم و تو را دوست دارم، چون...

به ميان حرفش پريد: چيزي نگو. دوست داري چون دوست داري. براي عشق ورزيدن هيچ دليلي وجود ندارد...!

نام کتاب : کیمیاگر
نویسنده : پائولو کوئیلو
ناشر : کاروان
مترجم : آرش حجازی
تاریخ انتشار : 1388

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید